دادستان عمومی و انقلاب اردبیل مطرح کرد؛

مشکل انتقال صنوف آلاینده در اربیل/کارت بازرگانی برای پیرزن ۷۰ سال

مشکل انتقال صنوف آلاینده در اربیل/کارت بازرگانی برای پیرزن ۷۰ سال

اردبیل- دادستان عمومی و انقلاب اردبیل از عدم اجرا و بروز مشکلات مختلف در انتقال صنوف آلاینده اردبیل و عدم توجه به آن از سوی دستگاه‌ها و اصناف انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر عتباتی صبح چهار‌شنبه در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی تصریح کرد: چطور می‌شود که این انتقال در شهرهایی مانند تهران و قم به‌خوبی انجام می‌شود و متأسفانه در اردبیل اقدام عملی صورت نمی‌گیرد.

وی با اشاره به مشکلات انتقال صنوف آلاینده در اردبیل تصریح کرد: این موضوع در اردبیل فقط طرح مشکل می‌شود اما حل مشکل نمی‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با اشاره به حل مشکل مشابه در انتقال شرکت حمل‌ونقل در اردبیل خواستار عملی سازی انتقال صنوف آلاینده از داخل شهر اردبیل شد.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت اقتصادی سالم و مجاز مورد حمایت بوده و دستگاه قضا حمایت از چنین اقتصادی را در دستور کار قرار داده است.

عتباتی ادامه داد: ما معتقدیم درب هر واحد تولیدی که باز می‌شود از مشکلات اجتماعی کاسته می‌شود و بر همین اساس حمایت از فعالیت اقتصادی سالم را مورد تأکیدداریم.

وی بابیان اینکه طی یک سال گذشته کمیته حمایت قضایی با استفاده از ظرفیت‌های استان بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی را رفع کرده است، اضافه کرد: انتظار داریم وقتی فعالیتی بدون مجوز است دستگاه‌ها برخورد با آن را قبول و باور داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل در خصوص فعالیت برخی رستوران‌های کنار جاده اشاره کرد: وقتی فعالیت یک واحد صنفی در حریم جاده است و هر آن احتمال بروز حادثه می‌رود باید برخورد شود و ما باید بین واحدی که با مجوز فعالیت می‌کند و واحد بدون مجوز تفاوت قائل شویم.

وی درعین‌حال به‌ضرورت توجه به پیشینه کیفری در صدور مجوز اشاره کرد و افزود: به‌عنوان‌مثال نباید فردی که سابقه کیفری دارد اجازه ورود به برخی مشاغل را داشته باشد و عقل سلیم چنین روندی را نمی‌پذیرد.

عتباتی افزود: قانون محکومیت از امور اجتماعی را مشخص کرده و اینکه برخی مواقع وقتی از قیافه فردی خوشمان نیامد دست روی محکومیت کیفری بگذاریم صحیح نیست و باید مطابق قانون رفتار کرد.

وی به‌ضرورت ساماندهی کارت‌های بازرگانی تأکید کرد و متذکر شد: به‌عنوان‌مثال در سایه بی‌توجهی‌ها زن ۷۰ ساله صاحب کارت شده و امروز بدهی چند صدمیلیونی دارد و باید این مهم مورد توجه قرار گیرد که صدور کارت به شکل درست و اصولی انجام شود.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا