کمیته کسب وکار پارلمان بریتانیا مطرح کرد

انتقاد از کم کاری دولت بریتانیا در برابر بحران صنعت فولاد

انتقاد از کم کاری دولت بریتانیا در برابر بحران صنعت فولاد

گروه صنایع معدنی >فولاد - از زمانی که واردات ارزان فولاد به بریتانیا منجر به بسته شدن بسیاری از واحدهای تولیدی و کاهش هزاران شغل شده، صنعت فولاد به شدت ضربه خورده است؛ اما به نظر می رسد دولت بریتانیا برای مقابله با این بحران، آمادگی لازم را ندارد.

به گزارش ماین نیوز، کمیته کسب و کار پارلمان بریتانیا، وزرای دولت را به دلیل نداشتن یک سیستم هشدار در محل و عدم فشار برای اقدام سریع در سطح اتحادیه اروپا سرزنش کرده است.

در گزارشی که روز دوشنبه منتشر شد، این کمیته اعلام کرد که تمرکز اولیه به جای حفظ واحدهای تولیدی روی کارگرانی بوده که شغل خود را از دست داده‌اند.

شرکت‌های فولاد ساهاویریا بریتانیا در ماه اکتبر اعلام کرد واحد تولید خود را در ردکار (در شمال انگلستان) تعطیل خواهد کرد. تاتا استیل، دیگر تولیدکننده بزرگ کشور،‌ نیز بسیاری از مشاغل خود را در سال جاری حذف کرده بود.

یاین رایت، رئیس کمیته و قانونگذار مخالف حزب کارگر اعلام کرد:‌ «دولت در حال حاضر با بحران فولاد مواجه است و باید نسبت به آن اقدام کند. ولی فعالیت های اخیر به تفسیر نیاز دارند تا به نتایج ملموس برای ثبات جامعه و صنعت منجر شود. فولاد یک صنعت استراتژیک است.‌»

این کمیته خواسته است که برای کمک به نجات صنعت فولاد بریتانیا،‌ معافیت‌های مالیاتی در نظر گرفته شود.
بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا