پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی باید تسریع شود

تاکید نعمت زاده بر رفع موانع فعالیت های مشترک اقتصادی ایران و آلمان

تاکید نعمت زاده بر رفع موانع فعالیت های مشترک اقتصادی ایران و آلمان

وزیر صنعت، معدن و تجارت رفع موانع فعالیت های مشترک اقتصادی ایران و آلمان را خواستار شد و گفت: توافق هایی بین دو کشور صورت گرفته است و امید می رود فعالان اقتصادی دو کشور با سهولت بتوانند در پروژه های مشترک همکاری داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)، محمدرضا نعمت زاده در دیدار با همتای آلمانی خود در حاشیه اجلاس وزیران سازمان تجارت جهانی در کنیا، با یادآوری مذاکرات ایران با 1+5 افزود: سوءتفاهم های قبلی از بین رفته و ایران وارد شرایط جدیدی می شود؛ در این مرحله نیازمند تجدید روابط دوستانه و همکاری های اقتصادی هستیم.
وی تاکید کرد: باید هماهنگی های لازم برای تعامل های دوجانبه بلندمدت بین دو کشور انجام شود.
این مقام مسئول به سابقه طولانی درخواست الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی (WTO) اشاره کرد و گفت: اکنون زمان تسریع در فرایند الحاق ایران است.
نعمت زاده همچنین از آمادگی کشورمان برای ارائه گزارش تجدیدنظر شده رژیم تجاری ایران خبر داد.
وزیر صنعت در ادامه همراهی کشور های عضو سازمان تجارت جهانی برای تسریع این فرآیند را خواستار شد.
وی خاطرنشان کرد: ایران از آمادگی لازم برای دریافت پیشنهادهای طرف آلمانی برای همکاری های مشترک و عملی سازی آنها برخوردار است.

** آلمان از عضویت ایران در WTO حمایت می کند
«مایتاس ماچنینگ» وزیر بازرگانی آلمان نیز در این دیدار به اشتیاق کشورش برای آغاز عصر جدیدی از همکاری ها با ایران اشاره کرد و گفت: مشکلات بخش مالی و بانکی و دشواری تبادلات مالی، از مهمترین موانع برای ارتقای همکاری های دو کشور است.
وزیر بازرگانی آلمان ادامه داد: رفع تحریم ها فرصت مناسبی است تا دو طرف بر حل معضلات این حوزه بیشتر تمرکز کنند.
ماچنینگ با اشاره به طولانی بودن فرایند الحاق به سازمان تجارت جهانی و پیچیدگی آن، تصریح کرد: دستیابی به این مهم، مبنا و بستری برای توسعه همکاری های مشترک است و برلین حمایت کامل خود را از الحاق ایران به این سازمان اعلام می کند.
اجلاس وزیران سازمان تجارت جهانی عالی ترین رکن تصمیم گیری در WTO محسوب می شود که هر دو سال یکبار با حضور وزیران تجارت کشورهای عضو تشکیل می شود.
در دهمین اجلاس که هفته گذشته در نایروبی پایتخت کنیا برگزار شد، ایران به عنوان عضو ناظر شرکت کرده و وزیر صنعت کشورمان ضمن دیدار با مقام های سازمان تجارت جهانی و تعدادی از وزیران کشورهای عضو، به رایزنی و طرح مواضع کشورمان پرداخت.
بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا