افت قیمت ها پس از مصوبه شورای حکام

افت قیمت ها پس از مصوبه شورای حکام

در نتیجه داد و ستدهای امروز برخلاف انتظارها شاخص منفی شد. سهامداران امروز 416 میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش 77 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

 

در داد و ستدهای روز جاری بورس تهران واکنش معامله گران به بسته شدن پرونده PMD و لغو همه قطع نامه ها علیه ایران جالب و غیر قابل پیش بینی بود.
در نتیجه داد و ستدهای امروز برخلاف انتظارها شاخص منفی شد. سهامداران امروز 416 میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش 77 میلیارد تومان داد و ستد کردند.
همچنین در این روز شاخص کل 86 واحد نزولی شد. نمادهای تاپیکو، پالایش نفت بندرعباس، مپنا، هلدینگ خلیج فارس و ملی مس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کرد. این در حالی بود که نمادهای هلدینگ پارسیان و بانک صادرات بیشترین تاثیر مثبت را بر این متغیر ثبت کردند.
همچنین امروز شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب 25 و 387 واحد نزولی شدند. سایر شاخص های بورس نیز افت کردند.
در جدول برترین گروه های صنعت نیز سه گروه بانک ها، شیمیایی و فلزات اساسی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر قرار گرفتند.
همچنین صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای بیسکوییت گرجی، پست بانک، الکتریک خودرو شرق، قند اصفهان، ایران تایر، قند مرودشت و عمران و توسعه فارس بود.
این در حالی بود که نمادهای صبانور، تولید محور خودرو، پشم شیشه ایران، لیزینگ خودرو غدیر، ایران یاسا تایر، کشاورزی و دامپروری مگسال و سیمان شرق با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.
همچنین امروز اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، قند قزوین، پست بانک، ایران ترانسفو، کمک فنر ایندامین، صنایع شیمیایی سینا و مخابرات بیشترین تقاضا را داشتند.
در مقابل بانک کارآفرین، تهران شیمی، کشاورزی و دامپروری مگسال، سیمان اصفهان، خوراک دام پارس، حق تقدم تراکتورسازی ایران و گلوکوزان سنگین ترین عرضه ها را ثبت کردند.
در پایان نیز کالسیمین با معامله 36 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و بانک ملت با معامله 67 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را ثبت کردند.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا