در کدال منتشر شد؛

اعلام دلایل کاهش 26.7 درصدی صادرات سیمان "سرود"

اعلام دلایل کاهش 26.7 درصدی صادرات سیمان

صادرات سیمان ایران به کشورهای CIS و افغانستان در مقایسه با شش ماهه سال قبل 46.6 درصد کاهش یافته که میزان کاهش این سهم برای سیمان شاهرود 26.7 درصد بوده است.

 

صادرات سیمان ایران به کشورهای CIS و افغانستان در مقایسه با شش ماهه سال قبل 46.6 درصد کاهش یافته که میزان کاهش این سهم برای سیمان شاهرود 26.7 درصد بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، شرکت سیمان شاهرود پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 94 را با سرمایه 450 میلیارد ریال مبلغ 340 ریال اعلام کرده است و طی دوره 6 ماهه نخست سال با اختصاص 138 ریال سود به ازای هر سهم معادل 41 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد.

شایان ذکر است به دلیل رکود اقتصادی و کاهش پروژه های عمرانی و تاثیر آن در فروش شش ماهه ابتدای سال 94 این شرکت، تعدیلات لازم نسبت به پیش بینی صورت پذیرفته است؛ همچنین مواردی که باعث تعدیل صادرات این شرکت به کشورهای حاشیه دریای خزر و CIS (کشورهای مستقل هم سود) شده است شامل،کاهش ارزش روبل روسیه به بیش از 100 درصد و به دنبال آن، به دلیل وابستگی کشورهای قزاقستان، آذربایجان و ترکمنستان به روسیه، ارزش پول کشورهای مذکور نیز کاهش یافت و در نتیجه بعلت اجرای سیاست های انضباطی این دولت ها، واردات سیمان به مقادیر نصف کاهش پیدا کرد؛ بطوریکه صادرات کل ایران به روسیه و این کشورها با 58 درصدی کاهش مواجه شده است.

همچنین کاهش صادرات به دلیل تاسیس دو کارخانه سیمان در این کشورها بوده که واردات سیمان این کشورها از ایران را، حدود 91 درصد کاهش داده است.

به طور کلی صادرات سیمان ایران به کشورهای CIS و افغانستان در مقایسه با شش ماهه سال قبل 46.6 درصد کاهش یافته که میزان کاهش این سهم برای سیمان شاهرود 26.7 درصد بوده است.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا