خداحافظی بریتانیا با زغال سنگ تا سال ۲۰۲۵

خداحافظی بریتانیا با زغال سنگ تا سال ۲۰۲۵

گروه معادن >زغال‌سنگ - در آستانه برگزاری نشست جهانی آب و هوا در پاریس، بریتانیا اعلام کرد که تا سال ۲۰۲۵ زغال سنگ را از چرخه تولید برق حذف خواهد کرد.

به گزارش ماین نیوز، تا ۱۰ سال دیگر چیزی به نام معدن زغال سنگ فعال در بریتانیا وجود نخواهد داشت. این تصمیم با هدف تحقق بخشیدن به تعهدات زیست محیطی بریتانیا اتخاذ شده است.

وزارت انرژی و تغییرات جوی بریتانیا به تازگی تصمیم گرفته که تمامی معادن ذغال سنگ این کشور را تا سال ۲۰۲۵ و برای همیشه تعطیل کند.

«امبر رود» وزیر انرژی و تغییرات جوی بریتانیا در بیانیه ای اعلام کرد: یکی از مهمترین کارهایی که بریتانیا می تواند انجام دهد تا بخش شاخصی از تلاش جهانی در جهت کاستن از آلاینده های زیست محیطی لقب بگیرد این است که برای تولید برق به منبعی به جز زغال سنگ فکر کند و به جای آن از گاز استفاده کند.

براساس آنچه که وزیر انرژی و تغییرات جوی بریتانیا اعلام کرده، محدودیت استفاده از زغال سنگ در این کشور از سال ۲۰۲۳ آغاز و در سال ۲۰۲۵ به ممنوعیت تبدیل می شود.

در صورتی که بریتانیا بتواند به این برنامه جامه عمل بپوشاند یکی از نخستین کشورهای توسعه یافته دنیا لقب خواهد گرفت که توانسته به تعهد از پیش ارایه شده مبنی بر حذف زغال سنگ از سیستم انرژی خود عمل کند.

در حال حاضر زغال سنگ سهم ۲۰ درصدی در تولید برق بریتانیا دارد.

این کشور در نظر دارد تا خلا به وجود آمده ناشی از حذف این ماده فسیلی را با گاز، انرژی هسته ای و برق بادی پر کند.

این تصمیم خبرساز در آستانه برگزاری نشست جهانی آب و هوایی در پاریس اعلام شده است. در این نشست مهم که با نام COP۲۱ برگزار می شود نمایندگان کشورهای مختلف جهان حاضر شده و به بحث و تبادل نظر درباره تغییرات اقلیمی زمین می پردازند.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا