وزیر امور اقتصادی و دارایی:

معتقد به کشف قیمت در بورس کالا هستم

معتقد به کشف قیمت در بورس کالا هستم

مسعود کرباسیان با اعلام این موضوع که بورس کالا یک ابزار است و تصمیم گیر نیست، گفت: من به بورس کالای دولتی اعتقادی ندارم اما به اینکه کشف قیمت محصولات باید در بورس کالا انجام شود، اعتقاد دارم.


وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: باید در اولین قدم به سمت محوریت قرار دادن بورس کالا حرکت کنیم و دومین قدم نیز به سمت گستردگی عرضه انواع کالاها در نقاط مختلف کشور در بورس برویم تا به طور متمرکز در بازار کالا عمل کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از تسنیم، هفتاد و پنجمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی عصر روز گذشته به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

در این مراسم یکی از مباحث اصلی مطرح شده مکانیسم عرضه و تعیین قیمت ورق های فولادی شرکت فولاد مبارکه در بورس کالای ایران بود که حاضران هر یک نظرات خود را اعلام کردند اما جمع بندی آن به یکی از نشست های بعدی این شورا موکول شد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی پس از مطرح شدن مواردی از سوی حاضران عنوان کرد که با توجه به اینکه تولیدکننده، مصرف کننده و سامانه بهین یاب در این موضوع دخیل هستند، وزارت صنعت، معدن و تجارت باید تصمیم گیری نهایی را در این زمینه انجام دهد.

مسعود کرباسیان با اعلام این موضوع که بورس کالا یک ابزار است و تصمیم گیر نیست، گفت: من به بورس کالای دولتی  اعتقادی ندارم اما به اینکه کشف قیمت محصولات باید در بورس کالا انجام شود، اعتقاد دارم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به انتقاد یکی از حضار در مورد ترکیب هیات مدیره بورس کالا عنوان کرد: اگر به دنبال حل مشکلات صنایع پایین دست هستید، مطرح کردن این مسائل هیچ مانعی را در این حوزه رفع نمی کند؛ بنده درباره تغییرات هیات مدیره بورس کالا وارد نمی شوم و این سهامداران هستند که اعضای هیات مدیره شرکت ها را تعیین می کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به لزوم برگزاری نشستی دیگر با ارائه نظرات و پیشنهادات ذینفعان، اعلام کرد: در نشست بعدی باید به سمت محوریت قرار دادن بورس کالا و گستردگی عرضه انواع کالاها در نقاط مختلف کشور حرکت کنیم تا به طور متمرکز در بازار کالا عمل شود.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا