معاون وزیر صنعت معدن و تجارت

محصولات معدنی در سند چشم انداز 7 صنعت منتخب دیده شده است !

محصولات معدنی در سند چشم انداز 7 صنعت منتخب دیده شده است !

اخیرا با کاهش قیمت جهانی سنگ آهن بسیاری از معادن دچار رکود شده اند و باید با برنامه ریزی های دقیق از این وضعیت خارج شوند.

 

محصولات کانی غیر فلزی فولاد،‌ سیمان کاشی و سرامیک در بخش معدن سند چشم انداز دیده شده است.

 

ابویی مهریزی پیش ازظهر امروز به مناسبت هفته دولت در خصوص سند چشم انداز هفت صنعت تدوین شده مبنی براینکه چرا با وجود تاکیدات مسئولین به بخش معدن، این بخش در اولویت سند چشم انداز و در هفت صنعت تدوین شده دیده نشده است ؟ اظهار داشت: اینگونه نیست و در 12 رشته منتخب بخش استخراج معدن و نیز محصولات کانی غیر فلزی و صنایع فولادی، سیمان و کاشی سرامیک دیده شده و در بخش راهبردها به بخش معدن نیز پرداخته‌ایم.

 

وی افزود: همچنین معاونت معادن و صنایع معدنی ایمیدرو ، زمین شناسی و اکتشافات معدنی و صنایع فولادی کشور با جدیت به دنبال توسعه بخش معدن در کشور هستند.

 

ابویی مهریزی خاطر نشان کرد: میزان نقشه برداری هایی که اخیرا صورت گرفته با کل نقشه برداری هایی که در گذشته صورت گرفته برابری می کند هر چند بخش معدن هنوز بکر است و تنها 7 درصد از پهنه های کشور شناسایی شده اما وزارت صنعت معدن و تجارت در بخش اکتشافات به روشهای مدرن، استخراج معادن به صورت بزرگ مقیاس و زنجیره ارزش در کشور به لحاظ اقتصادی تاکید دارد.

 

وی ادامه داد: اخیرا با کاهش قیمت جهانی سنگ آهن بسیاری از معادن دچار رکود شده اند و باید با برنامه ریزیهای دقیق از این وضعیت خارج شوند.

 

ابویی‌ مهریزی تصریح  کرد: با ایجاد واحدهای فرآوری می توان به گونه ای عمل کرد که از کنسانتره و گندله تا آهن اسفنجی و شمش و نورد و در کل زنجیره فولاد رونق گیرد و این موضوع یکی از دغدغه ها و محورهای مورد نظر صنعت معدن و تجارت است.

 

شایان ذکر است؛ اخیرا وزارت صنعت، معدن و تجارت سند چشم انداز و برنامه راهبردی صنعت خودرو، فولاد، نساجی و پوشاک، سیمان ، تایر و تیوپ، لوازم خانگی و صنعت کاشی و سرامیک را تدوین و منتشر کرده است اما به بخش معدن آنچنان که باید توجه نشده است!


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران