رکورد شکنی فولاد خوزستان در تولید و صادرات

رکورد شکنی فولاد خوزستان در تولید و صادرات

تکمیل زنجیره تولید در فولاد خوزستان از اهداف اساسی این شرکت از ابتدای تاسیس تاکنون بوده است چرا که تکمیل زنجیره تولید شرکت تاثیر قابل توجهی بر کاهش هزینه های تولید خواهد داشت.

 

به گزارش استیل پدیا، مهندس محمد کشانی مدیرعامل فولاد خوزستان با تشریح عملکرد و برنامه های این شرکت گفت: هدف گذاری صادراتی امسال فولاد خوزستان دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن است.

 

کشانی در تبیین برنامه تولید فولاد خوزستان نیز اظهار داشت: در افق ۱۴۰۴ تولید ۵۵ میلیون تن فولاد پیش بینی شده که ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن از آن سهم فولاد خوزستان است. شرکت فولاد خوزستان سال گذشته سه میلیون و ۶۰۰ هزار تن شمش و اسلب تولید کرده و هدف گذاری امسال آن تولید ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن از این محصولات است و با راه اندازی شرکت فولاد شادگان ظرفیت سالیانه فولاد خوزستان به ۸ میلیون تن خواهد رسید.

 

مدیرعامل فولاد خوزستان از استراتژی توسعه فولاد خوزستان در بالادست و پایین دست رونمایی کرد و گفت: تکمیل زنجیره تولید در فولاد خوزستان از اهداف اساسی این شرکت از ابتدای تاسیس تاکنون بوده است چرا که تکمیل زنجیره تولید شرکت تاثیر قابل توجهی بر کاهش هزینه های تولید خواهد داشت. لذا در این راستا برنامه خرید معدن و همچنین خرید یا مشارکت در واحدهای کنسانتره سازی در جهت تکمیل حلقه های بالادستی و همچنین احداث یا خرید کارخانجات نوردی از جمله نورد، ورق و میلگرد در راستای توسعه پایین دستی را مدنظر داریم.

 

کشانی افزود: درحال حاضر در استان خوزستان شرکت هایی در زمینه صنایع پایین دست وجود دارند که امکان تولید محصولات با ارزش افزوده بالا مانند ورق های خاص را دارند اما به دلیل نداشتن نقدینگی و استراتژی تنها به تولید ورق معمولی اکتفا م یکنند. خرید این واحدها توسط فولاد خوزستان یا ادغام این شرک تها با فولاد خوزستان مسلما باعث رفع این مشکلات و ایجاد ارزش افزوده بالایی در سطح استان خواهد شد.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران