رشد ۳۲ درصدی تولید در فولاد هرمزگان

رشد ۳۲ درصدی تولید در فولاد هرمزگان

معاون بهره‌برداری فولاد هرمزگان از رشد ۳۲ درصدی تولید تختال در این شرکت خبر داد.

 

به گزارش استیل پدیا، به نقل از روابط عمومی فولاد هرمزگان، محمدجعفر پارسی گفت: کارکنان پرتلاش واحد فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد هرمزگان از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه توانستند، 579 هزارو 651 تن تختال تولید کنند که این میزان تولید نسبت به میزان و مدت مشابه سال قبل (438303 تن) از 32درصد رشد برخوردار بوده است.

 

وی با بیان اینکه از نخستین روزهای سال جاری، کارکنان فولاد هرمزگان افزایش بهره‌وری و تولید اقتصادی را سرلوحه کار قرار دادند، افزود: در همین راستا در فروردین ماه سال‌جاری رکورد تولید 129 هزار و 85 تن تختال به ثبت رسید و کارکنان این شرکت با عبور از ظرفیت اسمی ماهانه توانستند، گام اول را محکم بردارند.

 

 مهندس پارسی تصریح کرد: از ابتدای بهره‌برداری تا انتهای مرداد ماه سال‌جاری حدود 5 میلیون و 860 هزار تن تختال در فولاد هرمزگان تولید شده و این در حالی است که از این میزان تولید در پنج ماه اول سال جاری 636 هزار و 179 تن تختال به مقصد بازارهای داخل و صادراتی ارسال شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه محصولات تولیدی در فولاد هرمزگان شامل گریدهای Al-killed و Al- Si-killed و با بازه کم کربن، پریتکتیک، متوسط کربن، پر کربن و کم‌کربن میکرو آلیاژی است، افزود: برای تولید هر گروه از این فولادها الزامات و استانداردهای تولیدی جهت حصول محصول با‌کیفیت به‌کار گرفته شده است به نحوی که طی این مدت محصولات ویژه کیفی جهت تولید ورق بدنه خودرو(MB)، مخازنCNG، بدنه کشتی، فولادهای دریایی، لوله‌های انتقال نفت و گاز و... در فولاد هرمزگان تولید و به مقاصد مشتریان داخلی و خارجی ارسال شده است. پارسی افزود: در پنج ماه اول سال جاری، 96 درصد تختال‌ها مطابق با سفارش مشتریان و با کیفیت 16/ 98 درصد تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 51/ 0 درصد رشد را نشان می‌دهد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کارکنان پرتلاش واحد احیای مستقیم شرکت فولاد هرمزگان نیز در پنج ماه اول سال 1396 موفق به تولید 684 هزار و 818 تن آهن اسفنجی شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل( 512308 تن) 34 درصد افزایش تولید را نشان می‌دهد. معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان با تاکید بر اینکه طی پنج ماه گذشته بر اساس برنامه استراتژیک سال 96 برای تحقق اهداف شرکت در قسمت‌های مختلف، 15پروژه TQ تعریف و اجرایی شد، ادامه داد: دستاوردهای این پروژه‌ها افزایش آماده‌به‌کاری خط تولید، کاهش مصارف انرژی و سیالات و در نهایت افزایش تولید آهن اسفنجی را به همراه داشته است، به گونه‌ای که نرخ مصرف گاز طبیعی به ازای تولید یک تن آهن اسفنجی از 300 به 7/ 280 نرمال مترمکعب کاهش یافته است.

 وی افزود: همچنین نرخ مصرف آب در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل، به ازای تولید هر تن آهن‌اسفنجی از 12/ 1 به 98/ 0 مترمکعب کاهش یافته است. پارسی گفت: در بخش تامین مواد اولیه طی پنج ماه گذشته رشد چشمگیری در جذب گندله اتفاق افتاد و از خطوط تولید به شکل مناسبی پشتیبانی شد. معاون بهره‌برداری فولاد هرمزگان با اشاره به شرایط مناسب و چشم‌انداز مثبت آینده بازار فولاد ابراز امیدواری کرد، با تلاش‌ نیروی انسانی متعهد و تلاشگر شرکت، اهداف کمی و کیفی فولاد هرمزگان برای تولید یک میلیون و 400 هزار تن تختال در سال 96 محقق شود.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران