افتتاح واحد تولید اکسیژن فولاد کاوه جنوب کیش

افتتاح واحد تولید اکسیژن فولاد کاوه جنوب کیش

واحد تولید اکسیژن (ASP) فاز یک فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با حضور رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، مدیرعامل شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس و جمعی از معاونان و مدیران ارشد این شرکت افتتاح شد.

 

به گزارش استیل پدیا، در این مراسم ‌محمد سعیدی‌کیا پس از بازدید از کارخانه‌های احیا، کارخانه فولادسازی و پروژه فاز 2 فولادسازی و همچنین مجتمع 55 هزارمترمکعبی آب‌شیرین‌کن، واحد تولید اکسیژن، نیتروژن و آرگون این شرکت را به شکل رسمی افتتاح کرد. در این واحد بالغ بر 5/ 8 میلیون یورو معادل 120 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شده و ظرفیت تولیدی معادل 7 هزار و 500 مترمکعب در ساعت اکسیژن، یک هزار و 300 مترمکعب در ساعت نیتروژن و 250 مترمکعب در ساعت آرگون را داراست.

 

 این مجتمع توان تولید آرگون، اکسیژن و نیتروژن را به‌صورت مایع و گاز داشته و امکان شارژ کپسول در محصولات اکسیژن و نیتروژن از مزایای این واحد تولیدی گازهای صنعتی است. بهره‌برداری کامل این واحد اکسیژن باعث کاهش سالانه بیش از 250 میلیارد ریال در هزینه‌های شرکت فولاد کاوه جنوب کیش شده و امنیت، پایداری و ایمنی تولید را به میزان قابل توجهی بالا خواهد برد. شرکت فولاد‌کاوه جنوب‌کیش در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و پایش و کاهش مصارف و هزینه‌های خود طرح‌های متعددی را در دستور کار خود قرار داده که با افتتاح این واحد تولیدی برگ زرین دیگری به کارنامه این شرکت افزوده شد.

 

اتابک، مدیرعامل هلدینگ کاوه‌پارس به همراه مدیرعامل و معاونین شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در نشستی با رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و معاونان وی ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت شرکت در بخش تولید و طرح‌های توسعه به بحث و تبادل‌نظر جهت تصمیم‌گیری و تسریع پروژه فاز 2 فولادسازی پرداختند. این شرکت دارای 2 فاز جداگانه فولادسازی هر‌کدام به ظرفیت یک میلیون و 200 هزار تن در سال است که فاز نخست این شرکت در سال 1395 به‌صورت رسمی افتتاح شد. امید است فاز دوم نیز در سال‌های آینده به چرخه تولید برسد تا این شرکت ظرفیت خود را به 2 میلیون و 400 هزار تن در سال برساند.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران