تولید فولاد چین رکورد‌شکنی کرد

تولید فولاد چین رکورد‌شکنی کرد

پس از آنکه تولید فولاد چین در ماه جولای رکوردی تاریخی ثبت کرد، در ماه آگوست نیز دست از متعجب نمودن کارشناسان برنداشت و رکورد قبلی را نیز شکست.

 

به گزارش استیل، حاشیه سود بالا در بازار داخلی فولادسازان چینی را تشویق کرده با بالاترین نرخ بهره وری به تولید بپردازند. برآورد شده در سه ماه پایانی سال هم تقاضای داخلی قوی باشد. در ماه آگوست، چین ۷۴.۵۹ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که یک رکورد تولید ماهانه جدید است. میزان تولید نسبت به جولای 8/ 0 درصد و در مقایسه با آگوست سال قبل 7/ 8 درصد رشد داشته است.

 

حاشیه سود کارخانه‌ها در فروش داخلی خیلی بالاست به‌طوری که می‌توانند در حال حاضر با فروش هر تن بیلت در بازار داخلی بیشتر از۱۳۰ دلار در هر تن سوددهی داشته باشند.بین ژانویه تا آگوست سال جاری نیز چین 4/ 566 میلیون تن فولاد خام تولید کرد که 6/ 5 درصد رشد داشته است. با اینکه پیش‌بینی‌هایی برای کاهش تولید فولاد در چین شده ولی کارشناسان معتقدند هیچ افت شدیدی در تولید مشاهده نخواهد شد چرا که سیاست مقابله با آلودگی هوا تنها بر ۲ درصد تولید فولاد چین تاثیر‌گذار است.

 

افزایش صادرات سنگ‌آهن استرالیا

صادرات سنگ‌آهن استرالیا که بزرگ‌ترین صادرکننده این ماده اولیه در سطح جهان است در آگوست سال جاری به 70 میلیون و 400 هزار تن رسید که نسبت به ماه جولای 4 درصد رشد داشته است. چین که بزرگ‌ترین‌ خریدار سنگ‌آهن استرالیا بود 5/ 59 میلیون تن سنگ‌آهن از این کشور وارد کرد که 10 درصد رشد ماهانه داشت و 84 درصد کل صادرات سنگ‌آهن استرالیا به چین بود. ژاپن 9/ 4 میلیون تن سنگ‌آهن از استرالیا خرید که 32 درصد نسبت به جولای کاهش داشت.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران