فروش نخستین محموله شمش فولاد چادرملو

فروش نخستین محموله شمش فولاد چادرملو

نخستین محموله شمش فولاد چادرملو صبح روز دوشنبه به مقصد کارخانه نورد سرمد ابرکوه حمل شد.

 

به گزارش استیل پدیا، به نقل از روابط عمومی چادرملو، کارخانه فولاد چادرملو که بهمن ماه سال گذشته بهره‌برداری آزمایشی خود را در مجتمع صنعتی اردکان آغاز کرد از اردیبهشت ماه امسال با خروج اولین شمش فولاد عملا به جمع واحدهای تولید فولاد کشور پیوست. در این واحدهای تولیدی، سالانه یک میلیون تن، قابل ارتقا تا یک میلیون و 300 هزار تن فولاد تولید می‌شود.برای ساخت این واحد فولادی از آخرین فناوری روز دنیا استفاده شده و ویژگی آن برخورداری از روش (هات‌شارژ) برای تولید شمش فولاد است.

 

در این روش، آهن اسفنجی پیش از سرد شدن و با دمای 600 درجه مستقیما وارد کوره‌های ذوب در کارخانه فولاد می‌شود و در‌نتیجه موجب صرفه‌جویی 30 درصدی مصرف برق و 43 درصدی مصرف آب می‌شود.واحد احیای مستقیم این مجتمع در مجاورت کارخانه فولاد در حال ساخت است که انتظار می‌رود تا پایان سال جاری ساخت آن به پایان برسد. با آغاز به‌کار این واحد، سالانه یک میلیون و 550 هزار تن آهن اسفنجی نیز در مجتمع صنعتی چادرملو واقع در اردکان یزد تولید می‌شود.چادرملو برای اجرای این دو واحد بالغ بر 18 هزارو 372 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده است.

 

همچنین کارخانه نورد سرمد ابرکوه به‌عنوان آخرین مرحله حمل شمش فولاد که اخیرا افتتاح شد، از جمله واحدهای مشارکتی است که 65 درصد سهام آن متعلق به شرکت چادرملو است. مجتمع آهن و فولاد سرمد ابرکوه مشتمل بر یک کارخانه نورد به ظرفيت سالانه 500 هزار تن انواع ميلگرد و کارخانه فولادسازي به ظرفيت سالانه 600 هزار تن شمش فولاد است که در زميني به مساحت 150 هکتار پایه‌گذاری شده است.

 

برای ساخت، تجهیز و راه‌اندازی کارخانه نورد فولاد سرمد بالغ بر 4 هزارو 500 میلیارد ریال هزینه شده است.به این ترتیب با تکمیل شدن زنجیره تولید، فرآیند فولاد‌سازی در شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از مرحله تولید سنگ آهن تا مقاطع فولادی تماما در واحد‌های تحت پوشش چادرملو انجام می‌شود.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران