نائب رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران

نرخ میلگرد از ابتدای سال تا 300 تومان افت کرد

نرخ میلگرد از ابتدای سال تا 300 تومان افت کرد

در حالی که قیمت میلگرد در ابتدای سال 1600 تومان در هر کیلو بود امروز به 1350 تا 1360 تومان رسیده و این رویه را در سایر محصولات نظیر ورق های مبارکه ، ورق های گرم و سرد ، شمش و اسلب نیز شاهدیم.

 

حمید رضا طاهری زاده اظهار داشت: از آغاز سال 94 صنعت فولاد در رکود بسیار بدی بوده و همه اهالی صنعت به نوعی در انتظار امضای توافق نامه بودند اما متاسفانه تا به امروز آثاری از رونق در بازار دیده نشده است و نرخ ها نیز همچنان رو به نزول است.

 

وی تصریح کرد: در حالی که قیمت میلگرد در ابتدای سال 1600 تومان در هر کیلو بود امروز به 1350 تا 1360 تومان رسیده و این رویه را در سایر محصولات نظیر ورق های مبارکه ، ورق های گرم و سرد ، شمش و اسلب نیز شاهدیم.

 

نائب رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: از سوی دیگر قیمت ها در بازار جهانی نیز رو به تنزل است و اخیرا نرخ محصولات فولادی در کشورهای روسیه ، اکراین ، ترکیه و چین نیز پایین آمده و در ورق های 2 میلی متری سیاه گرم تا 350 دلار افت کرده است.

 

وی افزود: با کاهش بهای پول ملی چین در روز گذشته که تا 2 درصد افت داشت مسلما میزان صادرات محصولات فولادی این کشوررشد خواهد کرد و مجددا شاهد کاهش قیمت محصولات چینی در بازار خواهیم بود البته این اتفاق را در روسیه نیز شاهدیم.

 

طاهری زاده در پاسخ به این پرسش که وضعیت بازار فولاد را پس از برداشتن تحریم ها چطور ارزیابی می کنید؟ تصریح کرد: اگر همین وضعیت ادامه پیدا کند منجر به بسته شدن چندین کارخانه خواهد شد اما با فعال شدن پروژه های عمرانی وضعیت فروش فولاد در داخل کشور بهتر خواهد شد همچنین با باز شدن سوئیفت خارجی و ورود نقدینگی به بازار ساخت و سازها نیز افزایش پیدا می کند وضعیت صنایع فولادی مساعد خواهد شد.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران