نعمت‌ زاده در دیدار معاون وزیر اقتصاد ژاپن

ایران به دنبال توسعه همکاری‌های بلند مدت و استراتژیک با ژاپن است

ایران به دنبال توسعه همکاری‌های بلند مدت و استراتژیک با ژاپن است

وزیر صنعت ، معدن و تجارت در دیدار معاون وزیر اقتصاد ژاپن از آمادگی ایران برای همکاری در صنایع خودرو ، ریلی ، لوکوموتیو برقی ، انواع واگن‌های مسافربری ، باری و مخابرات با شرکت‌های ژاپنی خبر داد.

 

محمدرضا نعمت‌ زاده در دیدار با معاون وزیر اقتصاد، تجارت و صنعت و 21 شرکت ژاپنی گفت: ایران دارای بزرگترین منابع هیدروکربن جهان است و این می‌تواند در زمینه ساخت و طراحی، تجهیزات ،سرمایه‌ گذاری و تجارت در اولویت گسترش روابط قرار گیرد. وی  اولویت دوم  همکاری بین ایران و ژاپن را در بخش برق و انتقال و تولید تجهیزات مربوط به صنعت برق عنوان کرد.

 

نعمت زاده با اشاره به مذاکرات انجام شده با کشورهای اروپایی در زمینه سرمایه‌ گذاری مشترک تصریح کرد: در زمینه‌های مدیریت و بازاریابی و حضور در بازارهای بین‌ المللی درصدد توسعه اقتصادی و زیربنایی هستیم.

 

وی گفت : ایران به دنبال توسعه همکاری‌های بلند مدت و استراتژیک با کشورهای دوست مانند ژاپن است و صنایع غذایی، شیمیایی، مصالح ساختمانی و صنایع پیشرفته الکترونیکی در شمار زمینه‌های همکاری دو جانبه است.

 

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : در زمینه خودروهای سبک و سنگین افزایش ظرفیت فعلی تا 2 برابر جزو برنامه‌های ده ساله ایران  می‌باشد. معاون وزیر اقتصاد، تجارت و صنعت ضمن اظهار تمایل بالای ژاپن برای عادی سازی سریع روابط اقتصادی با ایران پس از رفع تحریم‌ها گفت : شرکتهای حاضر در نشست دو جانبه، آمادگی خود را برای شروع دورانی جدید از همکاری های مستمر ، دراز مدت و استراتژ یک با ایران اعلام می کنند.

 

وی با اشاره به روابط تاریخی دو کشور گفت: منابع طبیعی و جمعیت ایران در کنار فناوری پیشرفته ژاپن می تواند ما را در این همکاری‌ها کمک کند. دایشیرو یاماگیوا ضمن موافقت با نظر نعمت زاده در مورد سیاست‌های بلند مدت و استراتژیک همکاری‌های دو کشور اظهار امیدواری کرد: پروسه توسعه همکاری‌ها مستمر و ثابت باشد.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار صنعت بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران