تولید 3 میلیون تن ورق گرم در ایران برای اولین بار

تولید 3 میلیون تن ورق گرم در ایران برای اولین بار

تولید ورق گرم در ایران به ۳ میلیون تن افزایش یافته که این موضوع نقش موثری در خروج از رکود و اقتصاد مقاومتی دارد.

 

به گزارش استیل پدیا، بهمن‌آبادی تولید‌کننده ورق گرم با اشاره به اینکه در سال اشتغال‌زایی و اقتصاد مقاومتی برای اولین بار توانستیم ورق گرم را به تولید داخلی برسانیم، گفت: در حال حاضر تولید ورق گرم در ایران به ۳ میلیون تن افزایش یافته و این موضوع نقش موثری در خروج از رکود و اقتصاد مقاومتی دارد.

 

این تولید‌کننده ورق گرم با اشاره به اینکه ورق گرم در ایران کاملا با محیط زیست سازگاری دارد، افزود: در این صنعت از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده شده و در بحث تامین خوراک آن نیز به خود‌کفایی رسیده‌ایم. وی افزود: با ایجاد این ۳ میلیون تن ورق گرم در کشور یک‌و‌نیم میلیون تن صادر و یک و نیم میلیون تن صرف تولیدات داخلی می‌شود.

 

بهمن‌آبادی اظهار کرد: خط تولید ورق گرم در جنوب کشور راه‌اندازی شده و با ایجاد این خط تولید ۲هزار نیرو مستقیم و ۲۰ هزار نیرو غیر‌مستقیم مشغول به فعالیت شده‌اند. وی با اشاره به اینکه قیمت‌های فولاد در جهان توسط شرکت‌های چینی تعیین می‌شود، افزود: سیاست‌گذاری‌های بازار چین باعث شده تا ظرفیت‌ها افزایش یابد، اما تولید کاهش چند برابری پیدا کند. بهمن‌آبادی یادآور شد: ایران توانسته در بحث فولاد نیز به خود‌کفایی برسد و خود بزرگ‌ترین‌ صادر‌کننده DR شده است.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران