شتاب در تولید گندله و کنسانتره برای جلوگیری از خام‌ فروشی

 شتاب در تولید گندله و کنسانتره برای جلوگیری از خام‌ فروشی

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) ضمن رد تعیین عوارض صادراتی برای خام‌ فروشی سنگ‌آهن اعلام کرد: به دلیل افت قیمت‌ها در بازار جهانی، در شرایط کنونی سنگ‌آهن صادر نمی‌شود.

 

مهدی کرباسیان در واکنش به مسائل مطرح شده مبنی بر احتمال تعیین عوارض صادراتی برای جلوگیری از خام‌ فروشی گفت: من در این باره چیزی نشنیده‌ام‌. در حال حاضر قیمت جهانی مواد معدنی 50 درصد کاهش پیدا کرده و قیمت تمام شده با قیمت فروش متناسب نیست. او با اشاره به افت قیمت‌های جهانی محصولات معدنی تاکید کرد: در حال حاضر بازار دچار گرفتاری شده و شرایط آن تغییر کرده است.

 

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) تصریح کرد: در سال 1392 بازار به گونه‌ای دیگر بود و مواد معدنی از کشور خارج می‌شد و به فروش می‌رسید اما اکنون برای جلوگیری از خام‌فروشی باید تولید گندله و کنسانتره را توسعه دهیم، چرا که با افت قیمت‌ها، در شرایط کنونی سنگ آهن صادر نمی‌شود.

 

در حوزه معدن مسائلی مطرح شده بود مبنی بر این‌که برای جلوگیری از خام‌ فروشی احتمال دارد وزارت صنعت، معدن و تجارت با اصلاح قانون، عوارض صادراتی وضع کند که معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت که به دلیل مشکلات بازار صادرات و قیمت‌ها، صادرات خام‌ فروشی کاهش پیدا کرده است.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار معادن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران