رشد 6/ 5 درصدی صدور پروانه بهره‌برداری معادن

رشد 6/ 5 درصدی صدور پروانه بهره‌برداری معادن

وزارت صنعت، معدن و تجارت شمار پروانه‌های معدنی صادر‌شده در هشت ماه منتهی به آبان امسال را 527 فقره اعلام کرد که در همسنجی با دوره مشابه رشد 6/ 5 درصدی نشان می‌دهد

 

به گزارش استیل پدیا، .بررسی‌ها از جدول آماری منتشرشده وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره مجوزهای معدنی صادر شده حاکی است آمار پروانه‌های بهره‌برداری از معدن در دوره هشت ماهه پارسال 499 فقره بود. مجموع پروانه‌های بهره‌برداری معدن در 2 ماه مهر و آبان امسال به رقم 127 فقره رسید که سهم آبان 63 فقره بود که نسبت به مهر کاهش 6/ 1 درصدی داشت. پروانه‌های بهره‌برداری از معدن شامل موارد جدید است.

آمارهای اعلام شده از سوی این وزارتخانه، شمار معدن‌های فعال در سطح کشور را پنج هزار و 400 معدن نشان می‌دهد که میزان استخراج از آنها سالانه نزدیک به 400 میلیون تن است. همچنین شمار پروانه اکتشاف صادر شده در هشت ماه منتهی به آبان امسال به 498 فقره رسید که در مقایسه با هشت ماه پارسال رشد 7/ 8 درصدی را ثبت کرد. پروانه‌های اکتشافی هشت ماهه پارسال 458 فقره بود.

 

در ماه‌های مهر و آبان امسال در مجموع 133 فقره پروانه اکتشاف صادر شد. سهم آبان ماه 60 فقره بود که در مقایسه با عملکرد مهرماه کاهش 8/ 17 درصدی را نشان می‌دهد.همچنین 354 فقره گواهی کشف در دوره این گزارش صادر شد که در مقایسه با عملکرد هشت ماه پارسال افت 1/ 6 درصدی داشت. شمار گواهی کشف صادر شده در هشت ماهه پارسال 377 فقره بود.75 فقره گواهی کشف در ماه‌های مهر و آبان امسال صادر شد که عملکرد آبان ماه با 42 فقره، رشد 3/ 27 درصدی را نسبت به مهر ثبت کرد. میزان ذخایر اکتشافی شناسایی‌شده در سطح کشور نزدیک به 60 میلیارد تن برآورد می‌شود که 40 میلیارد تن از آن قطعی و بقیه احتمالی است.


استیل پدیا | مرجع خبر وتحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار معادن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران