بررسی قیمت سنگ آهن

محدودیت در تولید، عامل رشد سنگ‌آهن و فولاد جهانی

محدودیت در تولید، عامل رشد سنگ‌آهن و فولاد جهانی

در میان کاهش کوتاه‌مدت تولید در شهرهای اصلی چین، قیمت فولاد در معاملات آتی روز سه‌شنبه چین به بالاترین سطح سه ‌هفته‌ اخیر خود رسید.

 

به گزارش استیل پدیا، در میان کاهش کوتاه‌مدت تولید در شهرهای اصلی چین، قیمت فولاد در معاملات آتی روز سه‌شنبه چین به بالاترین سطح سه ‌هفته‌ اخیر خود رسید. این در حالی است که در پی افزایش ذخایر کارخانه‌های فولاد در آستانه تعطیلات آخر هفته، قیمت سنگ‌آهن با رشد مواجه شد. به نقل از رویترز، بزرگ‌ترین‌ شهر فولادسازی چین به کارخانه‌های درون یا نزدیک منطقه تانگشان دستور داد تا به منظور کاهش آلودگی هوا تولیدات خود را کاهش دهند.

ریچارد لو تحلیلگر CRU در پکن اعلام کرد: «درخواست‌های اخیر موجب شده تا انتظارات برای کاهش عرضه فولاد در زمان تقاضای فصلی ضعیف افزایش یابد. با این حال تقویت قیمت محدود خواهد بود. ما هنوز این نگرش را داریم که هیچ عامل پایداری برای حمایت قیمت‌های بسیار بالا وجود ندارد.»

فعالیت‌های ساخت‌وساز در چین، بزرگ‌ترین مصرف‌کننده فولاد دنیا، معمولا از ماه ژوئن تا آگوست به دلیل فرا رسیدن تابستان کاهش می‌یابد.

در بورس آتی شانگهای، قیمت هر تن میلگرد، با اندکی رشد نسبت به روز گذشته به 2103 یوآن (320 دلار) رسید. هر تن سنگ‌آهن نیز در بورس کالای دالیان با 4/ 3 درصد افزایش قیمت 369 یوآن معامله شد. این در حالی است که روز گذشته این ماده اولیه فولاد‌سازی قیمت 374.5 دلاری را تجربه کرده بود.

این رشد به صعود 4 درصدی میلگرد و رشد 6/ 5 درصدی روز دوشنبه اضافه شده است. صعود اخیر کالاهای اساسی، عمدتا ناشی از ضعف دلار بوده است. در آستانه تعطیلات عمومی پنج‌شنبه و جمعه در چین، برخی از تولیدکنندگان فولاد این کشور در حال پرکردن مجدد ذخایر سنگ‌آهن خود هستند.بر‌اساس آمار شرکت مشاور صنعت استیل‌هوم، ذخایر سنگ‌آهن وارداتی چین در بنادر بزرگ این کشور در سوم ژوئن با ایستادن در جایگاه 25/ 100 میلیون تنی 400 هزار تن نسبت به هفته گذشته کاهش داشت. بر‌اساس آمار TSI، هر تن سنگ‌آهن برای تحویل فوری به بندر تیانجین چین با رشدی 2/ 2 درصدی در روز دوشنبه 50 دلار و 60 سنت معامله شد.

 


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران