سنگ‌آهن در چین زیر 50 دلار معامله شد

رالی نزولی سنگ‌آهن رکورد سقوط قبلی را می‌شکند؟

رالی نزولی سنگ‌آهن رکورد سقوط قبلی را می‌شکند؟

قیمت سنگ‌آهن در پی افزایش نگرانی‌ها از افزایش هرچه بیشتر عرضه و کاهش تقاضای آن در چین به سطح زیر 50 دلار کاهش یافته است. در حال حاضر نگرانی‌ها از گسترش شرایط نامناسب بازار سهام چین به دیگر بخش‌های اقتصاد این کشور افزایش یافته است.

 

به نقل از بلومبرگ، قیمت سنگ‌آهن در پی افزایش نگرانی‌ها از افزایش هرچه بیشتر عرضه و کاهش تقاضای آن در چین به سطح زیر 50 دلار کاهش یافته است. در حال حاضر نگرانی‌ها از گسترش شرایط نامناسب بازار سهام چین به دیگر بخش‌های اقتصاد این کشور افزایش یافته است. در همین حال کاهش قیمت سنگ‌آهن در بازار‌های آتی نیز خبر از کاهش هر چه بیشتر قیمت این محصول در ادامه می‌دهد.

 

گوردون جانسون تحلیلگر شرکت ولف ریسرچ در نیویورک می‌گوید، در حال حاضر عرضه از تقاضا پیشی گرفته است و این موضوع خبر از بازگشت فشار کاهشی به قیمت سنگ‌آهن دارد. شاید قیمت سنگ‌آهن بسیار بیشتر از سطح 47 دلاری که در اوایل ماه آوریل ثبت شد، کاهش یابد.

لیو ژو کارشناس کمپانی مدیریت سهام و سرمایه‌گذاری گویون می‌گوید، فروش ارزان سنگ‌آهن بسیار زیاد و گسترده است. قیمت سنگ‌آهن و فولاد به طور سنتی همبستگی بسیاری با شرایط اقتصاد چین دارند، از این رو با توجه به اوضاع نگران‌کننده اقتصاد چین نمی‌توان انتظار بیشتری داشت.

 

بر اساس آمار متال بولیتن قیمت سنگ‌آهن با عیار 62 درصد برای تحویل فوری در بندر کینگ‌دائو در جریان معاملات دیروز با ادامه دادن روند کاهشی 8 روز گذشته خود، 5.1 درصد کاهش داشت و به سطح 49.60 دلار در هر تن رسید که کمترین قیمت از تاریح 13 آوریل است. قیمت سنگ‌آهن طی روز دوشنبه اخیر از بالاترین قیمت ثبت شده در ماه ژوئن بیش از 20 درصد کاهش داشت. در بازار آتی دالیان نیز دریک سقوط مشهود قیمت سنگ‌آهن 7.2 درصد کاهش داشت، در همین حال سنگ‌آهن برای تحویل در ماه آگوست در بازار سنگاپور نیز به سطح 43.65 دلار در هر تن کاهش یافت.

 

 


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار معادن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران