معاون وزیر صنعت خبر داد

معدن آماده حضور سرمایه‌گذاران خارجی در پسابرجام

معدن آماده حضور سرمایه‌گذاران خارجی در پسابرجام

بخش معادن ایران فرصت مناسبی برای حضور همه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است و ما از آن حمایت کامل می‌کنیم.

 

به گزارش استیل پدیا، جعفر سرقینی گفت: بخش معادن ایران فرصت مناسبی برای حضور همه سرمایه‌ گذاران داخلی و خارجی است و ما از آن حمایت کامل می‌کنیم؛ ضمن اینکه در بخش اکتشاف نیز برای حضور شرکت‌های خارجی منعی وجود ندارد و می‌توانند در این بخش فعالیت کنند.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در کشورهای دیگر عمده سرمایه گذاری‌ها در معادن بزرگ مقیاس صورت می‌گیرد اما عمده معادن کشور ما کوچک مقیاس هستند. برای رسیدن به معادن بزرگ مقیاس سعی کرده‌ایم مقیاس کارهای اکتشافی را بالاتر ببریم. در گذشته حداکثر وسعت محدوده اکتشافی 250 کیلومتر مربع بوده ولی در شرایط فعلی با تعریف پهنه‌ها مقیاس را بالاتر برده‌ایم و محدوده‌ها وسیع‌تر شده تا عملیات اکتشافی روی آنها انجام و با رسیدن به محدوده‌های امیدوار کننده و ذخایر مواد معدنی، محدوده‌ها کوچکتر می‌شود و پروانه اکتشاف برای آن‌ها صادر می‌شود.

 

او تصریح کرد: با تهیه اطلاعات پایه توسط سازمان زمین‌ شناسی کشور آن را در اختیار شرکت‌های معدنی قرار می‌دهیم و عملا ریسک کارهای اکتشافی در کشور را پایین می‌آوریم.

 

سرقینی تصریح کرد: از سال 1392 سازمان زمین‌ شناسی کشورعملیات ژئوفیزیک هوایی را سرعت داده است و طی 9 ماهه امسال نزدیک به 150 هزار کیلومتر خطی عملیات ژئوفیزیکی را به انجام رسانده و این در حالی است که طی 10 سال منتهی به سال 1392 کلا 220 هزار کیلومتر خطی ژئوفیزیک هوایی صورت گرفته بود.

 

او گفت: وزارت متبوع اخیرا اقدام به آزادسازی 17 هزار محدوده اکتشافی بلوکه شده کرده و از اول دی ماه امسال از طریق سیستم کاداستر، که یک فضای مجازی است محدوده‌های آزاد شده معدنی را به مردم عرضه کرده است.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار معادن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران