مزایای بورس کالا برای صنعت فولاد

مزایای بورس کالا برای صنعت فولاد

بورس کالای ایران می‌تواند از طریق بین‌المللی کردن صنعت فولاد ایران، بازارهای مالی را در این حوزه توسعه داده و با جذب سرمایه‌گذاران بزرگ داخلی و بین‌المللی، منجر به جذب سرمایه‌های فعالان بین‌المللی در این عرصه شود.

 

به گزارش استیل پدیا، دکتر حامد سلطانی‌ نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان مطلب فوق افزود: بورس کالای ایران مزایای متعددی برای صنعت فولاد دارد که می‌توان مواردی از قبیل پوشش ریسک، تامین مالی و کمک به بخش خصوصی از طریق کاهش مالیات، حذف واسطه‌های غیرضروری، ایجاد شفافیت و کشف قیمت عادلانه، منصفانه و منطقی را در این راستا بر‌شمرد.

 

سلطانی‌ نژاد در ادامه به وجود ابزارهای نوین مالی برای معاملات فولاد در بورس کالای ایران و اهمیت تامین مالی در این صنعت اشاره کرد و گفت: بورس کالا می‌تواند از طریق بین‌المللی کردن صنعت فولاد ایران، بازارهای مالی را در این حوزه توسعه داده و با جذب سرمایه‌ گذاران بزرگ داخلی و بین‌ المللی در این بورس به بهبود استانداردهای ملی افزوده و منجر به جذب سرمایه‌های فعالان بین‌المللی در این عرصه شود.

 

دکتر «علی طیب‌ نیا» وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه یکی از پایه‌های سرمایه‌ گذاری خارجی ثبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی یک کشور است، گفت: در حالی که منطقه خاورمیانه شرایط مناسبی ندارد، ایران با‌ثبات‌ ترین کشور منطقه خاورمیانه است.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران