توسعه همکاری تهیه و تولید با دانشگاه‌های کشور

توسعه همکاری تهیه و تولید با دانشگاه‌های کشور

: تمامی پروژه‌های تحقیقاتی سال ۹۷ ایمپاسکو توسط دانشگاه‌ها انجام می‌شود و در کل حدود ۹۰ درصد از پروژه‌های تحقیقاتی انجام شده در شرکت با همکاری دانشگاه‌ها بوده است.

 

به گزارش استیل پدیا، به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، وجیه‌الله جعفری مدیرعامل این شرکت گفت: با همکاری دانشگاه کاشان موفق به ساخت کلکتور مورد استفاده در مجتمع پتاس‌خور و بیابانک شده‌ایم که در دوران تحریم برای تهیه آن از خارج با مشکل مواجه نشویم. 

 

وی افزود: در زمینه بهینه‌سازی آتشباری همکاری‌های مناسبی با دانشگاه آزاد شروع کرده‌ایم که نتایج اولیه بسیار امیدوار‌کننده است.مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تصریح کرد: در بخش حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی نیز فعالیت‌های مناسبی در شرکت صورت گرفته و دستورالعمل مربوط به نحوه انجام و حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی در کمیته پژوهش شرکت مصوب شده است.جعفری در مورد هزینه‌های آنالیز در پایان‌نامه‌ها که اغلب دانشجویان در این خصوص با مشکل مواجه هستند، گفت: با تصویب در کمیته پژوهش ایمپاسکو و همچنین معرفی دانشجویان به مرکز تحقیقات فرآوری کرج، تا سقف مشخص درخصوص هزینه‌های آنالیزها از دانشجویان حمایت می‌شود.

وی در زمینه حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی در مورد مواد معدنی نیز افزود: به‌طور مثال در پی درخواست دانشگاه گیلان در مورد نیاز به سنگ آهن با عیارهای متفاوت مربوط به معدن چاه گز با هماهنگی مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی به مقدار نیاز با هزینه شرکت موارد درخواستی به دانشگاه ارسال شد.جعفری ادامه داد: تفاهم‌نامه‌های مربوط به فعالیت‌های تحقیقاتی آماده مبادله با دانشگاه‌ها بوده و فعالیت‌های مربوط به پروژه‌های مشترک پژوهشی، حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی، کارآموزی دانشجویان، بازدیدهای دانشجویی و... در این تفاهم‌نامه‌ها پیش‌بینی شده است. مدیرعامل ایمپاسکو تصریح کرد: در مورد عناصر مهم مانند آنتیموان نیز همکاری‌های مناسبی با دانشگاه‌ها در زمینه‌های پر‌عیار‌سازی و فرآوری آنتیموان شروع شده است.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار معادن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران